Модернізація освітлення у місті Мена

Модернізація освітлення у місті Мена

У місті Мена Чернігівської області реалізований проект модернізації освітлення, в якому ТОВ "Атілос" виступило постачальником світлодіодних світильників і обладнання системи управління освітленням.


Проект передбачає модернізацію системи вуличного освітлення: заміну 1403 світильників, оновлення мереж, заміну щитових ящиків і впровадження автоматичної системи управління з можливістю керування яскравістю світильників.

Проект реконструкції міської системи вуличного освітлення фінансувався Європейським Союзом через Програму CoM-DeP, в рамках якої було виділено 500 тис. Євро (майже 15 млн грн). Сума, виділена європейцями, становить 80% від загальної вартості проекту в 638 тис. Євро (понад 18 млн грн). Решта 20% (138 тис. Євро) - кошти співфінансування, виділені з Державного фонду регіонального розвитку.

Згідно з проектними даними, модернізація дозволяє місту скоротити споживання енергії системою вуличного освітлення на 66% (з 291,576 МВт-год до 99,243 МВт-год), а також істотно зменшити щорічні викиди парникових газів (з 134,12 т CO2 до 45,65 т CO2 ).

За словами, місцевої влади для модернізації спочатку були обрані центральні вулиці - з подальшою роботою на другорядних вулицях. Заміна освітлення проводиться по КТП (трансформаторна підстанція, до якої підключені певні лінії вуличного освітлення). КТП в місті 15, світильники що підключені до 9-ти з них замінені. Вуличні ліхтарі (натрієві та ртутні), які освітлювали місто раніше, мали потужність 150 Вт. Тепер же, їх всі замінили на 60-, 75- і 100-ватні світлодіодні світильники, які керуються новою системою управління освітленням.

Програма управління освітленням дозволяє, в автоматичному режимі, реалізовувати складні сценарії роботи міського освітлення. Можливість управління яскравістю світильників, регулює освітлення, таким чином, що ефект економії досягається без шкоди для комфорту місцевих жителів. Саме система управління, а не сам перехід на світлодіодні світильники, забезпечує основну економію.

Координація роботи системи освітлення проходить в «диспетчерському центрі», який за допомогою спеціального програмного забезпечення, через Інтернет, управляє включенням / виключенням і інтенсивністю освітлення. Причому, управління всіма параметрами освітлення, можливо як в ручному режимі онлайн, так і без участі диспетчерського ПК в автономному режимі. В останньому випадку річний графік роботи, зберігається безпосередньо в КТП, забезпечує повністю автономну роботу системи.

На сьогоднішній день проект успішно завершено. Організатори проекту наголошують, що проект в Мені є одним з наймасштабніших проектів по реконструкції вуличного освітлення в Україні.